Kamil Zmeškal is a user on qoto.org. You can follow them or interact with them if you have an account anywhere in the fediverse. If you don't, you can sign up here.

Kamil Zmeškal @KamilZm@qoto.org

Tak nám hackli Dell: boingboing.net/2018/11/28/dell
Ovšem reakce české pobočky nemá chybu :-)

Nemohli jste přijít na přednášky Akademie věd ČR v rámci Týdne vědy a techniky? Podívat se na ně můžete ze záznamu.
youtube.com/playlist?list=PLAb

Včera změnila definici jednotka 1kg, nově je odvozenina od Planckovy konstanty.
cnet.com/news/scientists-are-a
Pokud by vás to zajímalo více, tak o tom už před 3 lety hezky povídal P. Kulhánek ve své přednášce Nová soustava jednotek SI na obzoru.
youtu.be/oHrXjolhI-k?t=3040

Vydali jsme podrobnou a myslím, že i velmi zajímavou publikaci Historický vývoj zeměměřických činností ve veřejném zájmu a státních orgánů v civilní sféře (1918-2018): geoportal.cuzk.cz/Dokumenty/hi

Prezentace ze stejnojmenné akce: geoportal.cuzk.cz/Dokumenty/pr

Moc se mi to líbí.

Tohle nemá chybu. Borci trénovali umělou inteligenci tak, že jí předhodili hry a nechali ji je hrát. Neříkali, co je výhra atd. Prostě ji nechali, ať se učí.

Tomu já říkám AI, na rozdíl od všech "běžných" AI, kterými nás teď výrobci masírují (více AI, více adidas) a za AI považují i to, že telefon nebude v noci vyzvánět....

blog.openai.com/reinforcement-

@micaai Já právě zase ano. Dnes o tom píšou na Lupě: lupa.cz/clanky/red-hat-jak-opu
No, ale je to vlastně stejně jedno.
U nás RedHat používáme na produkčním prostředí, na interní systémy používáme CentOS.

@micaai Já jsem si naopak myslel, že OpenSoucaři RedHat nesnášejí, protoře je podle nich "komerční mr*ka, která parazituje na Linuxu". Často se s tímto názorem potkávám.
A také nedává smysl, aby OpenSoucař z nadšení nastupoval za prachy do komerční firmy typu RedHat z důvodu fandovství OpenSource. To spíš dělat na CentOS atd.

V pátek jsme měli v budově hlášenou odstávku el. energie. Stálo to za to. Následky vypínání (no, vlastně hlavně asi zapínání) serverovny, si můžete přečíst zde.
blog.kamil-zmeskal.cz/2018/10/