Pinned toot

Mam w domu osiemdziesięciolatka, który urodził się przed wojną—siedzi sam przed laptopem i ogląda filmiki na jutubie.

polpol 

Kulfon na prezydenta, Monika na premiera.

Nota od eksperta 

Nie ma czegoś takiego jak ‘program X’, szczególnie na libre systemach, ponieważ, ten sam program jest integrowany przez różnych ludzi, dlatego jedna osoba może mieć wadliwy program X na swoje dystrybucji, a druga osoba, może mieć bezawaryjny program X na swojej dystrybucji.

Wtedy jedna osoba mówi „program X ssie!”, a druga mówi „program X nigdy mnie nie zawiódł” i oboje mają rację. Po prostu mówią o innych rzeczach, które maja tę samą nazwę.

Ludzie się najczęściej kłócą, gdy dyskutują o innych rzeczach tymi samymi słowami.

Żaba robi »rerekumkum«, ale jak robi dziobak?

Ursula Le Guin napisała książkę o tym, że niewolnictwo jest złe. Zaraz, czy aby na pewno? Tak, na pewno. Złe jest.

No dobrze, przesadzam, bo książka nie jest o niewolnictwie. Miałem jednak czasami wrażenie, że Le Guin opisując ustrój panstw-miast przeraziła się nagle, że ktoś mógłby uznać jej utwór za apoteozę starego Południa czy coś i zaraz pracowicie dopisała parę scen. Wrażenie pewnie nieuprawnione, ale takie myśli naprawdę przychodziły mi do głowy.

Zakończenie "Kronik Zachodniego Brzegu" nie jest złe, każdy inny autor mógłby być zadowolony, pisząc taką powieść. Ale po znakomitych "Darach", nieco słabszych ale wciąż bardzo dobrych "Głosach" - zaledwie dobre "Moce" nieco mnie rozczarowały.

radomirdarmila.pl/2021/01/22/m

Zmęczony: komputer
Złakniony: mózg elektronowy

Alf wszedł do mojego pokoju i powiedział, że zjadł kota.

Skąd się biorą noce? Mamy dni i widać, że są, ale noce?

Ciuu ciuuu, jedzie pociąg po Twojej osi czasu 🚅🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃🚃 ciuu ciuuu

Dają mi pięć baniek za każdego posta.

*głosem Księciunia*
ToooołdiiiiiiiI!
Znaajdź mi gumiisiaaa!

Raczej zostanę tu na dłużej, więc i ja się przedstawię. Moje główne zainteresowania, w tym zawodowe to #dostępność, zwłaszcza cyfrowa #accessibiity. Książki SF i historyczne, a coraz częściej także faktu. W muzyce zatrzymałem się zasadniczo w latach 70-tych: #Pink #Floyd, #Genesis, "Crimson "King, #Yes. Ostatnio odkrywam hiphop, chociaż raczej ten sprzed 20 lat. Z nowych #Bedoes i #OSTR. Uwielbiam nowoczesne technologie, postępy w rozwoju #AI, społeczne aspekty sieci społecznościowych. Mam żonę i dwójkę dzieci w wieku szkolnym. Od urodzenia mieszkam w Warszawie, z trzyletnią przerwą na #Andrychów. Pracowałem głównie w organizacjach pozarządowych i na ich rzecz. Jednak ostatnie półtora roku spędziłem w Ministerstwie Cyfryzacji, w którym rok temu zostałem naczelnikiem wydziału. Teraz pracuję w firmie szkoleniowej. Uff... #introductions

Show more
Qoto Mastodon

QOTO: Question Others to Teach Ourselves. A STEM-oriented instance.

An inclusive free speech instance.
All cultures and opinions welcome.
Explicit hate speech and harassment strictly forbidden.
We federate with all servers: we don't block any servers.