Lekarz POZ, pewnie skrót od pozer, przepisał mi Efferalgan Codeine, w którego skład wchodzi paracetamol i kodeina.

Zrozumiałbym gdybym był młodocianym raperem z miasta albo doktorem Hałsem, ale nie jestem ani jednym ani drugim, więc leki nietrafione.

Przepisał mi też Sumamed (azytromycyna), która jest antybiotykiem, czyli na *bakterie*.

Show thread

@kmic
To jest skandaliczna norma te antybiotyki. Jak tu panie w spiski nie wierzyć jak cały naród jest truty antybami przy okazki każdej wirusówki. "Od lat jest tak samo i nic się nie zmienia".

Follow

@rogatywieszcz jakie truty? xD Lekarz daje na wszelki wypadek. Nie powinien i nie musi, ale, wielkie ALE, człowiek choruje rzadko i te na wszelki wypadek antybiotyki to jest nic w porównaniu z antybiotykami, które dostaje mięso, żeby zdrowe było i tyło. My dostaniemy kilkaset gram na dekadę, w mięsnym antybiotyki daje się na tony na miesiąc. Jak już skandale robić to o rzeczy, które mają znaczenie, a nie detale.
Tyle w temacie idę umyć gacie.

@kmic
Większy skandal nie pomniejsza mniejszego. Na głowie to wszystko postawione.

@rogatywieszcz nie gaśmy róż kiedy płoną lasy Wać Panie. Ludzka głowa ograniczoną ma pojemność i jak ją zapełnimy drobiazgami to umkną nam rzeczy większego kolibra. Z tego faktu korzystają nasi adwersarze dostarczając nam każdego dnia rozpraszacze i zmartwienia zastępcze.

@kmic
Przy nowoczesnej technologii nie będzie problemu z polaniem z helikoptera róż rykoszetem przy gaszeniu lasu. Róże są piękne, a piękno trzeba chronić, nie tylko iść na ilość uratowanej biomasy. Kampania przeciwko nadużywaniu antybiotyków w ogóle.

@kmic
Od kanałów rozpraszania adwersarzy jestem zaś odłączony, sam znajduję sobie rozpraszacze i prokrastynacje.

Sign in to participate in the conversation
Qoto Mastodon

QOTO: Question Others to Teach Ourselves. A STEM-oriented instance.

An inclusive free speech instance.
All cultures and opinions welcome.
Explicit hate speech and harassment strictly forbidden.
We federate with all servers: we don't block any servers.