Brakuje mi ciagle na #GoogleMaps w Polsce dokladnych zdjec (czy bardziej "street view") wnetrz, zeby moc sie na spokojnie rozeznac czy miejsce, do ktorego chcialbym sie wybrac bedzie przystosowane czy mam sie liczyc z trudnosciami

I tak, wiem, ze sa otwartozrodlowe apki, takie jak #Wheelmap, ale umowmy sie - jesli w GM nie ma odpowiednich informacji to co dopiero w takich apkach, ktorych w calych Katowicach pewnie uzywa 5 osob na krzyz ;)

A poza tym brakuje mi osob chetnych do wyjscia na specyficzne imprezy ;) Jest na przyklad w Kato klub #Scena54, w ktorym - z tego co widze - czesto gra poznanska, house'owa smietanka DJow - #Neevald, #Matush, niedawno byla impreza z #Miqro

Natomiast sam klub moze sie okazac niewypalem, bo z tego co czytam w opiniach, selekcja i ochrona bywa "specyficzna" - wiec jeden problem to ewentualne bariery architektoniczne po drodze (ktorych nie ma jak sprawdzic - patrz p. 1), a drugi problem to wlasnie specyfika klubu - jakby bylo z kim isc to przynajmniej w przypadku niewypalu i odbicia sie od drzwi jest opcja porobic cos innego ;)

#niepelnosprawnosc #dostepnosc #muzyka #MuzykaKlubowa

@emill1984 Powinienem sprawdzic, jak to wyglada na OpenStreetMaps

Follow

@emill1984 BTW, staramy się uczynić nasz przyszly dom dostępnym jak się da. Z myslą o osbach na wózkach są szersze drzwi, osobne wejście, do którego można łatwo dorobić rampę. Czy do głównego wejścia też robić rampę? Będzie problem z łazienką, bo niewielka, więc albo kabina, albo dostępność. Coś poradzisz?

@szescstopni jezeli to osobne wejscie bedzie mialo rampe to przy glownym juz nie potrzeba, jezeli z tego jednego dostepna jest cala powierzchnia wewnatrz :) no i dojazd do tej rampy musial by byc utwardzony, a nie po jakims trawniku czy czyms podobnym ;)

co do lazienki, niewielka powierzchnia jeszcze nie przekresla dostepnosci - jesli w srodku bedzie prysznic z czyms na czym mozna usiasc to da sie to ograc ;) co wazne gdybym ja mial projektowac lazienke - nie robil bym typowej kabiny tylko oddzielil prysznic zaslonka i zrobil obnizajaca sie podloge zeby woda sie nie rozlewala na cala lazienke (czyli zero drzwi i zadnych brodzikow itp.)

problem z osobami niepelnosprawnymi jest taki, ze co osoba to inne potrzeby i jak czasem widze jak sie robi pewne miejsca, ktore niby spelniaja "standardy" to sie za glowe lapie :D na przyklad nie jestem w stanie zrozumiec, czemu czesto sedes w toalecie publicznej dla niepelnosprawnych nie ma klapy, na ktorej mozna usiasc :D

@emill1984 Nie ma opcji utwardzenia – tylko twarda ziemia. Nie otaczamy domu kostką. Łazienka mała, ale nie do końca rozplanowana. Jak chcesz cos poradzić to proponuję jakiś inny kanał komunikacyjny niż tu. Jesteśmy otwarci na rózne pomysły.

@szescstopni to nie jest kwestia tego kto bardziej, kto mniej - obie platformy daja odpowiednie narzedzia, pytanie czy ludzie beda z nich korzystac :)
tak jak wlasciciel lokalu moglby zrobic "wirtualna wycieczke" po nim w google maps, tak ktos (wlasciciel, klient) moglby oznaczyc takie miejsce w OSM jako dostepne lub nie

Sign in to participate in the conversation
Qoto Mastodon

QOTO: Question Others to Teach Ourselves
An inclusive, Academic Freedom, instance
All cultures welcome.
Hate speech and harassment strictly forbidden.